Nachádzate sa tu

1. kolo LM a SP 2020 Trenčín

Súťažný rok 2020 plaveckých pretekov organizovaných Zväzom potápačov Slovenska začal 1. kolom Ligy mládeže a Slovenského pohára 2020 v Trenčíne dňa 8.2.2020. Zo 157 plavcov z 9 klubov Slovenska bolo našich reprezentantov 13, 6 mužov a 7 žien. A naši plavci mali naozaj dobre našliapnuté a čom svedčia aj ich výsledky, keď okrem skvelej medailovej bilancie naši zverenci zaplávali aj 4 x najlepší výkon v kategóriách (úplné výsledky nájdete na stránke https://www.mates.sk ).

Našou jedinou zástupkyňou v kategórii A a zároveň najúspešnejšou  na tomto preteku je Zuzana Hrašková so ziskom troch prvenstiev v disciplínach 50m BF a aj NvK časom 22.93, 100m RP a aj 400m PP.

V kategórii B sme mali zastúpenie iba v mužských rozplavbách a to:

Jakub Kozmer, ktorý zaplával NvK a získal tak aj prvenstvo na 50m BF časom 20.50. Zlato si vyplával aj na 400m PP, a jedno striebro na 100m RP.

Benjamín Barczi mu šliapal na päty v tých istých disciplínach a teda 2. miesto na 50m BF a 400m PP a bronz na 100m RP.

Zo žien v kategórii C Petra Kissová opäť potvrdila, že najlepšie jej sedia dlhé trate keď na 400m PP zaplávala nový NvK v hodnote 3,46.03 a priniesol jej 1. priečku. Striebrom na 100m RP doplnila svoju zbierku kovov.V poslednej dicsiplíne obsadila 4. miesto na 50m BF.

Kategória D ženy bola zastúpená hneď 3 dievčatami:

Sofija Hagarová obsadila 2x 4miesto na 25m RP a 200m PP, na 400m BF jej nevyšiel štart.

Dominika Frantová 13. miesto na 25m RP, 16. miesto na 200m PP a 18. miesto na 400m BF.

Martinčeková Barbora obsadila 14. priečku na 25m RP, 20. na 400m Bf  a 200m PP jej nevyšlo a bola diskvalifikovaná.

Chlapcom v kategórii E sa darilo takto:

Jakub Urbán 2. miesto na 100m BF, 3. na 15m RP a 4. na 400m BF.

Patrik Adamkovič a Norbi B. Vanko nemali svoj deň a vo všetkých disciplínach boli diskvalifikovaní.

Naši najmenší v kategórii EO sa však ukázali ako bojovníci

Annabella Takácsová 3x prvé miesto: 15m RP, 100m BF a na 400m BF aj nový NvK v hodnote 6,19.21.

A náš nový člen a po prvý raz na pretekoch Marcel Reso si hneď odniesol 2 bronzové medaily z dosciplín 100m BF a 400m BF a 4. miesto na 15m RP.

Celková bilancia medailí našich plavcov je 9 zlatých, 7 strieborných a 4 bronzové. Ďalej, 4 najlepšie výkony v kategóriách a spolu 857 bodov do tabuľky LM a SP v prvom kole nás umiestnilo na 5. miesto na Slovensku.

Výborná príprava priniesla skvelé výsledky. Gratulujeme zverencom trénerov Mgr. Štefana Miku a Veroniky Petrikovičovej a držíme palce do ďalších bojov.