Nachádzate sa tu

Finále Ligy mládeže a Slovenského pohára v PP, RP 2018 v Šali

Posledné preteky v plávaní s plutvami v roku 2018 a finálové 4. kolo LM a SP sa konalo 17.11.2018 na plavárni Aquasport Šaľa, teda na našom domácom bazéne. Určite aj toto prispelo k vysokej účasti našich blízkych, kamarátov a fanúšikov, ktorí nás výdatne podporovali a tak nám dopomohli k výsledkom, za ktoré sa hanbiť určite nemusíme. Za účasti 9 klubov Slovenska plávalo spolu 186 plavcov a plavkýň v 8 disciplínach.

Za náš klub plávalo 8 dievčat a 8 chlapcov, niektorí už opakovane, ale mali sme aj nováčikov, ktorí si preteky vyskúšali po prvý raz. A tak svojimi výkonmi tiež priniesli potrebné body do bodovacej tabuľky a podieľali sa na umiestnení klubu.

Klub vodných športov Barakuda Šaľa sa v Slovenskom pohári umiestnil na 3. mieste so ziskom 780 bodov za Žralok Bratislava a Delfín Žilina.

V Lige mládeže sme dosiahli 3962 bodov, čo stačilo „iba“ na 4. miesto z 9 klubov na Slovensku.

Sme hrdí na našich zverencov a srdečne im blahoželáme a ďakujeme za celoročné tvrdú drinu a snahu. Pohár prevzal z rúk predsedu ZPS Romana Baláža, tréner Klubu vodných športov Mgr. Štefan Mika , ktorý doviedol svojich zverencov k tomuto úžasnému umiestneniu v rámci Slovenska za čo mu tiež patrí vďaka a veľká gratulácia. Svoj diel práce odviedli aj naše nové trénerky Sofia Hippová a Veronika Petrikovičová, ktoré sa venujú najmladším a novým zverencom a pripravili ich aj na tieto posledné preteky tak, že zaradili medzi medailistov.

V poslednom kole LM a SP sa našim plavkyniam a plavcom takto vodilo: 5 x zlato, 10 x striebornú a 4 x bronzovú priečku.

Petra Kissová v kat. ženy D

1. miesto na 100m PP a tretia v celkovom hodnotení

1. miesto na 800m PP, kde zaplávala nový najlepší výkon v kategórii a taktiež 1. v celkovom hodnotení. Gratulujeme

3. miesto na 200m PP

Peter Csikós v kat. muži E sa umiestnil 3 krát na druhom mieste a to v disciplínach 50m PP, 200m PP a 400m PP kde bol aj v celkovom hodnotení na 2. mieste

Benjamín Barczi, kat. muži C a 3. miesto na 100m PP ako aj v celkovom hodnotení

Sofija Hagarová, kat. ženy E sa umiestnila na 2. mieste na 200m PP

Po prvý krát sa na pretekoch predstavil v kat. muži F Jakub Urbán a hneď 2x obsadil 2. miesto a to v disciplíne 200m PP a na 100m BF aj druhý v celkovom hodnotení.

Nasadili sme aj dve zmiešané štafety na 4 x 100m PP

Kat. C:

Jakub Kozmer, Adela Augustínová, Benjamín Barczi a Gergő Szarka, ktorí si vybojovali zlato a v celkovom hodnotení sa umiestnili ako druhí.

Kat. D:

Sofija Hagarová, Jakub Urbán, Jakub Michna a Peter Csikós zaplávali štafetu s umiestnením na 6. mieste, čo je skvelé umiestnenie vzhľadom na to, že traja z nich patria do mladšej kategórie (E,F)

Toto boli medailové umiestnenia, pozrime sa aj na ostatných pretekárov, ktoré disciplíny plávali a ako sa im vodilo.

Kat. F chlapci:

50m PP: 5. miesto Jakub Urbán, Simeon Meszáros

Kat. E dievčatá:

50m PP: Sofija Hagarová 4. miesto, Nikola Hanzelová, Petra Bednárová a Dominika Frantová

50m RP: 5. Benjamín Barczi, 8. Gergő Szarka

100m PP: 4. Jakub Kozmer (4. v celk. hodnotení) a 6. Gergő Szarka (6. v CH)

800m PP: 5. (v CH 7.) Gergő Szarka, 6. (8. v CH) Benjamín Barczi

Kat. C ženy:

50m RP: 7. Adela Augustínová

100m PP: 6. Adela Augustínová

800m PP: 7. Adela Augustínová

GRATULUJEME trénerovi Mgr. Štefanovi Mikovi a jeho novým pomocníčkam Veronike Petrikovičovej a Sofii Hippovej, víťazom aj všetkým zúčastneným a všetkým ďakujeme za krásne výsledky a vzornú reprezentáciu klubu.