Nachádzate sa tu

FINSWIMMING WORLD CUP LIGNANO 23-24 MARCH 2019

WC Lignano 2019

V dňoch 22.-24.3.2019 sa v Olympijskom Stredisku Lignano Sabbiadoro (ITA) už tradične konalo ďalšie kolo svetového pohára v plávaní s plutvami, kde už tradične vysielame aj zástupcov nášho klubu. Zúčastnilo sa 106 klubov z celého sveta s takmer 600 pretekármi. KVŠ Barakuda na tomto podujatí reprezentovalo 5 plavcov pod vedením trénera Štefana Miku. Naši plavci Hana Vasilová, Petra Kissová, Zuzana Hrašková, Jakub Kozmer a Benjamín Barczi absolvovalo spolu 15 štartov a 4 mimo bodovania vo svojich obľúbených a najsilnejších disciplínach a pripísali sebe a aj klubu svojimi skvelými výsledkami body do svetových tabuliek. Našou najväčšou nádejou na medailovú pozíciu bola Zuzana Hrašková a nesklamala, odniesla si hneď dve v kategórii ženy. Striebornú za 2. miesto na 100m BF a zlato za najlepší čas spomedzi 40tich najrýchlejších žien sveta na 200m BF.

Bodové hodnotenie klubu:

V kat. dievčatá sme sa umiestnili na 32. mieste so ziskom 40 bodov.V kat. chlapci sme obsadili 28. miesto s 57 bodmi a v kat. ženy nám Zuzka ako jediná zástupkyňa vybojovala 132 bodov a 7. priečku. Zisk 229 bodov spolu sa KVŠ Barakuda zaradila na skvelé 27. miesto zo 106 zúčastnených klubov.

400m PP, OR 3:49,40

1500m PP s fantastickým zlepšením OR zo 16:20,51 na 14:57,49 na tomto šampionáte bez hodnotenia, avšak na slovenskom poli sa tento výkon stal novým najlepším výkonom v kategórii C po  takmer 10tich rokoch, ktorý si držala Ivana Hanáková časom 15,11.40 od 18.04.2009. BLAHOŽELÁME PEŤA

Hana Vasilová, kat. dievčatá,

vo všetkých disciplínach sa umiestnila v prvej dvadsiatke.

50m AP, 19,75

50m BF, 24,54

100m BF, 54,38

Všetci naši plavci dôstojne reprezentovali svoj klub a mnohé ich výkony ukazujú ich rastúcu formu a dávajú nám nádeje na ďalšie vynikajúce umiestnenia a medaily.

Ďakujeme plavcom a trénerovi za kvalitnú prípravu a gratulujeme k dosiahnutým výsledkom.