Nachádzate sa tu

GOLDEN FINAL CMAS WC Finswimming 2019, Poznaň

V dňoch 6.-8.12.2019 sa 5 reprezentanti KVŠ Barakuda pod vedením trénera Mgr. Štefana Miku zúčastnili Finále svetového pohára v plávaní s plutvami CMAS World Cup 2019 – Golden Final v Poznani. Plavcov sprevádzalo aj niekoľko rodičov, ktorí boli veľkou oporou nie len svojim deťom, ale aj ich kamarátom a vytvorili skvelú atmosféru a intenzívnu podporu v hľadisku.

Našou najúšpešnejšou plavkyňou bola opäť Zuzana Hrašková vo vekovej kategórii A, nad 18r. a vybojovala si 2 strieborné medaily v disciplínach 100m BF a 200m BF. A naviac sa stala svetovou víťazkou medzi ženami za rok 2019 a obhájila tak minuloročné víťazstvo!!!

Aj ďalší plavci úspešne reprezentovali naše mesto a klub. Petra Kissová v kategórii C, 14-15ročných v disciplínach 50m AP, 100m SF, 400m SF a na 800m SF sa umiestnila na krásnom 10. mieste WC v Poznani spomedzi takmer tridsiatky plavkýň a zároveň čas 7:36,65 je novým najlepším výkonom v kategórii na Slovensku. Vo všetkých disciplínach si zlepšila osobné rekordy a je našou nádejou do budúcna.

Ďalšia zástupkyňa v ženskej kategórii C, Hana Vasiľová si zmerala sily v disciplínach 50m AP mimo súťaž, 50m BF  na 19./46, 100m BF 17. miesto zo 40 a na 100m IMM  na 19. mieste sa v dvadsiatke najlepších spomedzi 40 nasadených plavkýň.

Jakub Kozmer (2003) už pláva v kategórii B a jeho najlepšie umiestnenie medzi vekovo o čosi staršími súpermi bolo skvelé 7. miesto v konkurencii 43 súperov na 50m AP časom 16.07. Aj v ostatných disciplínach sa umiestnil v prvej polovici tabuľky: 10. miesto na 50m SF za 17.92 - osobný rekord a 13. miesto/40 na 50m BF. Na 100m SF plával mimo hodnotenie, ale vylepšil si osobné maximum na 40.92.

Benjámin Barczi (2004) je tiež nováčikom vo svojej vekovej kategórii a zbiera skúsenosti veľmi úspešne. Vo všetkých disciplínach si vylepšil osobné rekordy a jeho umiestnenia vo svetovom rebríčku uplynulého kola WC sú prísľubom do nasledujúceho ročníku Svetového pohára. Čas na 100m SF 40.94 ho zaradil na 11. priečku/42 a v disciplínach 50m AP za 16.87 17/43, 50m SF za 18.35 16/40 sa umiestnil v prvej polovici tabuľky. Disciplínu 200m SF plával mimo súťaž a výrazne si zlepšil OR z 1:39.25 na 1:34.46.

Sme veľmi spokojní s výsledkami našich reprezentantov. Na takýchto pretekoch zbierajú plavci skúsenosti a guráž, spoznávajú atmosféru a učia sa zvládať napätie na štartoch v konkurencii svetových plavcov čo je pre nich neoceniteľná skúsenosť. Veríme, že Zuzka Hrašková nájde medzi svojimi klubovými kolegami nástupcov a spolu budú zviditeľňovať tento krásny ale náročný šport, ktorý má v našom meste dlhoročnú tradíciu.