Nachádzate sa tu

Ocenenia pre našich plavcov za rok 2018

       Asociácia telovýchovných jednôt a klubov okresu Šaľa a mesto Šaľa dňa 25.3.2019 slávnostne vyhlásila najúspešnejších športovcov, trénerov a zaslúžilých funkcionárov okresu a mesta Šaľa za rok 2018. Každoročne takto ocení športovcov, ktorí zviditeľňujú naše mesto cez športové úspechy dosiahnuté doma i v zahraničí a hlavne, nám všetkým dáva vedieť, že šport sa v našom regióne vďaka šikovným mladým ľuďom a ich obetavým trénerom a funkcionárom rozvíja úspešne napreduje.

       S potešením a hrdosťou sme prijali správu, že v 22. ročníku opäť a zaslúžene sa aj z radov našich športovcov – plavcom s plutvami, dostalo tejto pocty. A to hneď trom.

V kategórii „ Dospelí a juniori - jednotlivci“ si odniesla ocenenie Zuzana HRAŠKOVÁ, ktorá ako reprezentantka SR získala 6 titulov na MSR, zo svetových pohárov priviezla 3 x zlato a bronz, stala sa víťazkou svetového finále v plávaní s plutvami v Thajsku a na MS seniorov získala bronz. Nie je síce šaľankou, ale pláva za náš klub od jeho vzniku, pod vedením reprezentačného trénera Mgr. Štefana Miku.

     

Ďaľším jeho úspešným a oceneným zverencom je Jakub PETRÁK, ktorý si ocenenie prevzal v kategórii „Mládež – jednotlivci“ patrí k najlepším plavcom KVŠ Barakuda a ako reprezentant junior vyplával na MSR štyri tituly. Na európskom pohári v Poľsku získal zlato a striebro a z českého Přerova všetky tri kovy.

       

Novou tvárou medzi ocenenými v tej istej kategórii bola Petra KISSOVÁ, naša mladá a talentovaná dlhotratiarka. Trojnásobná majsterka Slovenska v disciplínach 400.- 1500 metrov, na svetovom pohári v Maďarsku získala bronz a v Přerove 2 strieborné a jeden bronz.

       

   

Zuzka je stálica, Jakub sa preplával do juniorskej reprezentácie a v tomto roku už aj Peťa siaha na reprezentačné limity. Sme hrdí a držíme im palce a veríme, že pod vedením svojho trénera vybojujú nejaké tie kovy v tohtoročných domácich a zahraničných pretekoch, zviditeľnia naše mesto a my ich opäť uvidíme medzi ocenenými v nasledujúcom ročníku vyhlásenia.

Srdečne BLAHOŽELÁME !!!