Majstrovstvá SR 2024 v PP, RP, BiFins

Plavci klubu KVŠ Barakuda Šaľa sa už tradične zúčastnili ZPS Majstrovstiev SR 2024 v plávaní s plutvami. Konali sa v Žiline 18.-19.5.2024 a zabojovalo tam 5 dievčat a 4 chlapci. Radosť z výsledkov zažil každý jeden z nich. Priniesli si spolu 42 medailí.

Jakub Kozmer, kat. A, najúspešnejší z klubu, získal 4 x titul majster Slovenska a jedenkrát vicemajstra Slovenska. V disciplíne 200m RP zaplával nový slovenský rekord. Na tomto podujatí si prevzal aj cenu od ZPS najlepšieho športovca – seniora za dosiahnuté výsledky v roku 2023.

100m RP s časom 00:37,17

Lukáš Kalník, kat. A, odplával jednu disciplínu  a získal na 100m BF časom 00:45,90 titul Vicemajster Slovenska.

Alexandra Slišková, kat.A, vyhrala disciplínu 50m BF časom00:23,58 a stala sa Majsterkou Slovenska. Rovnako ako Jakub Kozmer, bola ocenená za dosiahnuté výsledky v roku 2023.

Titul Vicemajsterka Slovenska získala v dvoch disciplínach: 50m PP časom 00:20,77 a na 100m BF časom 00:51,80. K tomu pridala ešte jeden skvelý výkon, zisk bronzovej medaily a titul 2. Vicemajsterka SR v disciplíne 100m PP časom 00:41,91 .

Katarína Zlatošová, kat.A, plávala najviac disciplín a vyplávala si spolu 9 medailí a titul Vicemajsterky SR v disciplíne 100m RP časom 00:48,10.

2. Vicemajsterky Slovenska v disciplíne 200m RP časom 01:57,11.

4. miesto:          50m BF/00:25,48

Patrik Adamkovič si priniesol 2 medaily v kategórii muži C, 4 osobné zlepšenia a len o 0,55 stotín mu ušiel titul 2. Vicemajster Slovenska v disciplíne 800PP.

2. miesto           800m PP časom 08:19,75 a nový OR
3. miesto           400m PP časom 03:57,99 a nový OR
4. miesto           100m PP časom 00:47,62 a opäť nový osobný rekord
7. miesto           50m RP časom 00:20,45, čo s veľkým zlepšením je ďalší jeho OR.

V štafete si spoločne s ostatnými vyplával 2.miesto.

Nina Pivková, kat. C, si vybojovala 6 medailí a vyplávala si 3 osobné rekordy. Svojím výkonom pomohla štafete doplávať na druhom mieste.

4. miesto        50m RP/00:22,06

Annabella Takácsová si v kat. D vyplávala 4 bronzové medaily.

3. miesto        50m PP/00:26,72
3. miesto        50m BF/00:27,93 a OR
3. miesto        100m BF/01:03,96 a OR
3. miesto        400m BF/04:59,32
7. miesto        400m PP/04:59,25

Daniel Tyukós, kat. C, jeho najlepšie umiestnenie bolo 6. miesto v individuálnej disciplíne 200 PP. Štafete pomohol k druhému miestu.

6. miesto        200m PP/02:13,95 – OR
12. miesto      50m PP/00:27,57
13. miesto      100m PP/01:01,31
17. miesto      200m BF/02:25,34 – OR
19. miesto      50m BF/00:28,26 – OR

Janka Hajdučíková, kat D, si na svojej premiére na Majstrovstvách Slovenska vyplávala bronzovú medailu v disciplíne 200 PP.

3. miesto        200m PP/02:24,92
6. miesto        200m BF/02:33,69
8. miesto        100m PP/01:06,31
9. miesto        400m PP/05:17,60
11. miesto      50m BF/00:30,54

Naši plavci v zložení Daniel Tyukós, Annabella Takácsová, Patrik Adamkovič a Nina Pivková, odplávali 1 štafetovú disciplínu, v kat. C 4 x 100m SB a umiestnili sa na 2. mieste v kategórii.

Všetkým reprezentantom gratulujeme a ďakujeme za super výkony, trénerom Erike Urbánovej a Mgr. Štefanovi Mikovi za prípravu a vedenie športovcov a rodičom za trpezlivosť a podporu.